14:44:51 1396/11/25

تحلیل فنی / پرسپولیس در کدام 15 دقیقه خطرناک تر است؟پرسپولیس در نخستین گام از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا موفق شد با نتیجه قاطعانه سه بر صفر، از سد نسف قارشی ازبکستان بگذرد.
نکته قابل توجه در خصوص دیدارهای پرسپولیس در این فصل، زمان به گل رسیدن شاگردان برانکو است.  به منظور موشکافی اين نکته ابتدا نياز است نگاهی به آمار مربوط به دقايق به ثمر رساندن گل های پرسپولیس در لیگ بیندازیم.

با توجه به آمار سرخ پوشان توانسته اند تا اينجای فصل چهل گل به ثمر برسانند که هشت گل در پانزده دقيقه اول، هشت گل در پانزده دقيقه دوم، سه گل در پانزده دقيقه سوم، سه گل در پانزده دقيقه چهارم، هفت گل در پانزده دقيقه پنجم، نه گل در پانزده دقيقه آخر و دو گل در وقت های تلف شده به ثمر رسیده است.

با دقت در آمار فوق مشخص می شود 38 درصد از گل های پرسپوليس در پانزده دقيقه دوم هر نيمه به ثمر رسيده است.
در پانزده دقيقه پايانی هر نيمه 30 درصد گل ها و 27.5 درصد گل ها در پانزده دقيقه اول هر نيمه و حدود 5 درصد در وقت های تلف شده به ثمر رسيده است.

پرسپوليس با توجه به آمار درصد بيشتری از گل های خود را در فصل کنونی ليگ برتر ايران در پانزده دقيقه ميانی هر نيمه به ثمر رسانده است.  در دیدار برابر نسف قارشی ازبکستان نیز همانطور که انتظار می رفت توانست به سه گل در پانزده دقيقه دوم هر نيمه دست يابد تا شاهد استمرار این قضیه باشیم.
با توجه به آمار ليگ و ديدار آسيايی پرسپوليس می توان گفت در فاز حمله و به نتيجه رساندن آن، تيم پرسپوليس در پانزده دقيقه دوم هر نيمه بالاترين «تمرکز» و «دقت» را نسبت به پانزده دقيقه های ديگر مسابقه داراست.
اين تمرکز در فاز دفاع نيز صدق می کند به طوری که پرسپوليس در جريان ليگ برتر در پانزده دقيقه دوم هر نيمه تنها يک گل دريافت کرده است که نشان می دهد در اين بازه زمانی سرخپوشان علاوه بر فتح دروازه حريف، توانايی بسته نگه داشتن دروازه خود را با تمرکز بالایی داراست.
به طور کل می توان گفت شاگردان برانکو با مدیریت صحیح ، در زمان مناسب به حریفان ضربه می زنند.

عبدالکریم اسکندری
 

2
0

نسخه قابل چاپ
نظر ها