12:35:10 1396/11/16

حاشیه نگاری از روز سوم جشنواره در سینمای رسانه / نام "قیصر" زنده شد!روز سوم جشنواره در پردیس سینمایی ملت با نمایش فیلم «چهارراه استانبول» مصطفی کیایی آغاز شد که بازسازی بخش‌هایی از فاجعه پلاسکو و روایت داستان فیلم در بطن آن حادثه بسیاری از تماشاگران را در سالنهای نمایش دهنده فیلم متاثر کرد.

به گزارش سروش نگار،این فیلم اگرچه به قول کارگردانش درباره پلاسکو نیست اما ارجاعات و اشاره هایی را به برخی مدیران شهری و تقصیر آنها در نحوه مدیریت بحران آن فاجعه با به صورت مستقیم و غیرمستقیم به تصویر میکشد. با این حال بخش‌های انتهایی فیلم که با شعارزدگی همراه می‌شود میزان رضایت را از فیلم جدید مصطفی کیایی در مقایسه با دیگر آثارش کمتر می‌کرد.

آخرین فیلمی که برای اهالی رسانه نمایش داده شد «لاتاری» به کارگردانی محمد حسین مهدویان بود که این فیلم به ماجرای فریب دختران با مدلینگ و بردن آن‌ها به کشورهای عربی اطراف و اجبار به تن فروشی می‌پرداخت.

در این فیلم که بازی برخی بازیگرانش از جمله هادی حجازی‌فر و جواد عزتی بیشتر از دیگران قابل توجه بود و حتی در مواردی تشویق تماشاگران را هم به همراه داشت، رگه‌هایی از فیلم‌های «آژانس شیشه‌ای» و «موج مرده» ابراهیم حاتمی‌کیا و نیز «قیصر» مسعود کیمیایی به وضوح دیده می‌شود که همین دستمایه خنده و شوخی هنگام پخش فیلم نیز شد.

نشست پرسش و پاسخ این فیلم که شلوغ‌ترین نشست جشنواره تا روز سوم بوده و صدای اعتراض خبرنگاران را هم درآورد، با سوال و جوابهای حاشیه‌ای زیادی دنبال شد که بیشتر حول محور پایان بندی قهرمانانه فیلم و رفتار خودسر شخصیتهای آن می‌چرخید.

مهدویان اگرچه تلاش کرد از رفتار قهرمان فیلم خود دفاع کند اما خیلی موفق نبود و در جایی هم تاکید کرد که نسخه اولیه فیلم که پروانه ساخت نگرفت، پایان بندی خشن‌تر و فاشیستی تری داشته است.

این نشست که در لحظات پایانی خود با حضور دبیر جشنواره نیز همراه بود بیش از یک ساعت به طول انجامید.

اما جدا از نمایش فیلمها، پردیس ملت برای اهالی رسانه روز نسبتا آرامی را پشت سر گذاشت و تنها مشکل بزرگ همچنان مسئله پارکینگ و بعد تا حدودی اینترنت است که در برخی طبقات با قطع شدن‌های پی در پی روبرو می‌شود.

هاشمی وزیر بهداشت و شایان مصلح بازیکن پرسپولیسی در نمایش فیلم"لاتاری" حضور داشتند.

0
0

نسخه قابل چاپ
نظر ها