15:35:07 1396/12/21

خادم: اجازه دهید فردی با افکار مورد نظر آقایان وزارتی، کشتی را اداره کنددر آغاز مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی رسول خادم با انتقاد از عدم حمایت وزارت ورزش از کشتی، مجمع را ترک کرد.

به گزارش سروش نگار،  مجمع فوق العاده فدراسیون کشتی برای بررسی و اعلام نظر در خصوص استعفای رسول خادم رییس فدراسیون کشتی در محل فدراسیون کشتی برگزار شد. محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در این جلسه حاضر شده است.

رسول خادم رئیس مستعفی فدراسیون کشتی نیز به عنوان آخرین نفر در مجمع حاضر شد. روسای هیات‌های استانی، نایب رییس و دبیر فدراسیون کشتی نیز در این جلسه حاضر هستند.

پیش از آغاز مجمع برخی از روسای هیات های استانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا از مخالفت خود با استعفای خادم خبر دادند.

در حالی که دقایقی از مجمع گذشته بود، رسول خادم در صحبت‌های خود با انتقاد از عدم حمایت وزارت ورزش و جوانان از کشتی گفت: استعفای من به علت عدم حمایت وزارت ورزش و جوانان بوده و ربطی به بحث اسرائیل نداشته است. اگر قرار بر ماندن من باشد این بی‌توجهی به کشتی ادامه پیدا می‌کند که این به ضرر کشتی ایران خواهد بود.

خادم افزود: رسما استعفای خود را به اعضای مجمع  اعلام می‌کنم. علت استعفای من این است که با مجموعه وزارت ورزش نمی‌توانم کار کنم، چرا که مجموعه وزارت ورزش از نظر من نگاه مجموعه وزارت ورزش در جهت منافع ملی ورزش کشور نیست. البته نمی‌خواهم این موضوع را با جزئیات بیان کنم چرا که نگاه وزارت ورزش نسبت به کشتی در این چند سال حمایتی نبوده به غیر از مواردی که مجبور شدند برای پاسخگویی به افکار عمومی حمایت کنند. وزارت ورزش ورودی که متناسب با شان ورزش اول ایران باشد، نداشته است. برای من مسائل کشتی در اولویت است و بسیار مهم‌تر از نگاه سیاستمداران به این رشته است که در مجموعه وزارت ورزش می‌آیند و نگرش سیاسی خودشان را دارند.

وی افزود: واقعا دور دوم هم بنا به محبت خاصی که دوستان داشتند ورود پیدا کردم به این امید که تغییری ایجاد شود، ولی خب چنین فضایی اکنون وجود ندارد. اکنون حضور من برای کشتی هزینه دارد و بعضی مطالب را بهتر است زمان بگذرد تا همه چیز مشخص شود و شرایطی فراهم شود تا فرد مورد وثوق آقایان در وزارت ورزش بیاید که حمایت ویژه از کشتی داشته باشند. شاید این کمک‌ها امروز برای کشتی باید داشته باشند اما دریغ می‌شود شاید آن زمان به کشتی اختصاص دهند.

خادم خاطرنشان کرد: خانواده کشتی رنج و زجر زیادی کشیده‌اند همه می‌دانیم که خانواده کشتی متعلق به چه قشری است. مسیر کشتی نباید قطع شود و با حضور بزرگان این رشته به کار ادامه دهند.

رییس مستعفی فدراسیون کشتی تصریح کرد: موضوع رویارویی یا عدم رویارویی ورزشکاران ایران با ورزشکاران رژیم صهیونیستی یک بحث ملی است و دغدغه‌ همه قهرمانان ماست اما ارتباطی به استعفای من ندارد. این موضوعی است که باید پیگیری شود و گویا مسئولان در جریان قرار گرفته‌اند و پیگیری می‌کنند. من سه ماه قبل در جلسه‌ای که با حضور آقای داورزنی در محل کارشان داشتم این موضوع را گفتم و ایشان نیز به وزیر ورزش انتقال دادند، این موضوع بحثی چالشی و جدی برای ورزش کشورمان است.

خادم خاطرنشان کرد: طبیعت کار ایجاب می‌کند که مسائل را آرام دنبال کنیم. ولی ما به طور مستقیم در خط اول جبهه قرار داریم و مستقیما با این موضوع روبه‌رو هستیم. امیدوارم دوستان کمک کنند و راه حلی را برای این موضوع پیدا کنند.

وی خطاب به اعضای مجمع خواستار این شد که بمانند و به کشتی خدمت کنند و کشتی را دنبال کنند و در ادامه افزود: کشتی هیچ وقت متکی به شخص نیست تا زمانی که زنده باشم هیچ وقت از کشتی جدا نخواهم شد و جایی هم نخواهم رفت. در این چند روز صحبت‌هایی مبنی بر این بود که خارج از کشور هستم که تعجب می‌کنم. ان‌شاءالله عزت همه قهرمانان ملی، مربیان، قهرمانان و خانواده کشتی حفظ شود و در کنار مردم باقی بمانند.

در ادامه خادم با ارائه استعفایش به مجمع، محل را ترک کرد.

رسول خادم پس از حضور در جلسه مجمع فوق‌العاده فدراسیون کشتی و انتقاد از عدم حمایت از این فدراسیون، جلسه را ترک کرد و پس از آن بیانیه‌ای از سوی رییس مستعفی فدراسیون خطاب به اعضای مجمع منتشر شد.

متن بیانیه رسول خادم خطاب به مجمع کشتی به این شرح است:

"با سلام  و درود به اعضای محترم مجمع فدراسیون کشتی بویژه روسای محترم هیات کشتی استان ها که یار و یاور کشتی کشور در اجرای برنامه های سنگین و فشرده آن بوده و هستند. در این چندسال شاهد مظلومیت مدیریت کشتی کشور در برابر مواضع ناخوشایند آشکار و پنهان وزارت ورزش و جوانان نسبت به ورزش ملی کشور بوده‌اید.

از نظر من مشی و  مرامنامه عملی مدیریت ورزش در کشور به گونه‌ای است که با روحیات و زوایای رفتاری دیگر متقاضیان محترم کاندیداتوری فدراسیون کشتی، هماهنگی و همخوانی بیشتری دارد...

حضور من اسباب تحمیل بی مهری های مضاعفی بر کشتی خواهد بود. در این چند سال تلاش کردم که از کنار تمامی تنگناهای حاصل از بی توجهی‌های مدیریت کلان ورزش به کشتی کشور، با اتکاء به بزرگی خانواده کشتی بگذرم....

حتی این تلاش را با شرکت مجدد در انتخابات فدراسیون کشتی نیز ادامه دادم، اما خواهران و برادران عزیزم .......

بهتر است دیگر کتمان نکنیم... کشتی به اندازه کافی تنها هست و منصفانه نیست به واسطه تلاش ناموفق آقایان برای همراه کردن فردی چون من، که تمامی سلول های وجودش از کشتی است، بیش از این، آب را به روی کشتی ببندند.

نکته آخر اینکه، حضور من در کشتی برای خودم نبوده و نیست..... من مدیون کشتی بوده و هستم... هیچ‌گاه هم از خانواده کشتی جدا نخواهم شد.

اجازه بدهیم فردی مسوولیت فدراسیون کشتی را بپذیرد که بتواند با ادبیات و افکار مورد نظر آقایان وزارتی، فدراسیون را اداره کند...

شاید این اتفاق کمی از تنهایی ورزش ملی کشور بکاهد...."

0
0

نسخه قابل چاپ
نظر ها