13:19:26 1396/11/25

کسی نمی تواند برای علی تعیین تکلیف کند

هاشمی نسب: وقتی تازه عضو پرسپولیس شدیم من و علی کریمی را زدند!علی کریمی پس از پایان بازی با استقلال تهران از دو پیشکسوت فوتبال حرف زد که با او صحبت هایی در خصوص اتفاقات اخیر داشته اند.یکی خداداد عزیزی و دیگر مهدی هاشمی نسب که هرکدام جداگانه با جادوگر فوتبال ایران گفت وگو کرده اند. به همین بهانه سراغ مهدی هاشمی نسب رفتیم که ببینیم بین او و علی کریمی چه گذشته است.

علی کریمی در مواجهه با خبرنگاران و پس از بازی استقلال تهران و سپیدرود اسم شما را آورد. با او تلفنی حرف زده بودید؟

نه، قبل از بازی سپیدرود رشت و استقلال تهران رفته بودم هتل المپیک برای سونا و استخر که اتفاقی علی کریمی را در هتل دیدم و حدود 7، 8 دقیقه ای گپ زدیم.

در رابطه با همین اتفاقات و انتقادات اخیرش؟

درا ین خصوص خیلی کم صحبت کردیم و بیشتر درباره خود علی و تیمش حرف زدیم.

ولی علی کریمی به خبرنگاران می گفت مهدی هاشمی نسب یک اصطلاحی دارد که می گوید تا تهش می روم و من هم می خواهم تا ته این ماجرا بروم!

من فقط به علی گفتم مراقب آرامش خودش، خانواده اش و بچه هایش باشد.این مسائل همیشه در فوتبال بوده و هست و به این زودی ها هم حل نخواهد شد. فقط در همین حد با او صحبت کردم.

موافق انتقادات علی کریمی هستید یا نه؟

خیلی از حرفهای علی درست است. شک نکنید حرف حق را می زند.اگر ناحق می گفت، حرفهایش خریداری نداشت اما می بینید که اغلب مردم از کریمی حمایت کرده اند و همین نشان دهنده حقانیت اوست.

ولی بعضی ها معتقدند علی کریمی با این حرف ها با آینده مربیگری خود بازی می کند. نظر شما چیست؟

هرکس یک جور و یک شکلی زندگی می کند. علی کریمی اینجوری است و نمی تواند رنگ عوض کند یا مصلحت اندیش باشد. خب بقیه سکوت کنند. آنهایی که نمی توانند مثل علی کریمی حرف بزنند یا انتقاد کنند، سکوت کنند. شاید مصلحت آنها در همین سکوت باشد.

چند نفر در این فوتبال می شناسی که مثل علی کریمی باشند؟

تعدادشان خیلی زیاد نیست. علی دایی،خداداد عزیزی، خدا بیامرز ناصر حجازی،محمد مایلی کهن و به هر حال یک چندتایی هستند که به خاطر منافع شخصی چشم خود را به روی حقایق نمی بندند. علی کریمی هم این گونه است.

خود شما هم در دوران بازی اینگونه بودید و خیلی هم ضرر کردید. این طور نیست؟

من که جلوی این بزرگان عددی نیستم!

تعارف می کنید.به هر حالی یک زمانی مهدی هاشمی نسب بمب نقل و انتقالاتی فوتبال ایران بود که...

نه بابا! خودم را با علی کریمی و بزرگانی که اسم آوردم، هرگز مقایسه نکرده و نمی کنم. به شخصه معتقدم این فوتبال آنقدر  ارزش ندارد که به خاطرش یکسری حقایق را پنهان کنیم و نادیده بگیریم. حالا هرکس به اندازه خودش نقد یا سکوت می کند. علی کریمی در فوتبال ایران جایگاه و محبوبیت ویژه ای دارد و راحت می تواند حرفش را بزند که می زند.

او در دوران بازی هم همین طور بود. از دوران همبازی بودن با علی کریمی برا یمان می گویید؟

بله، به هر حال علی کریمی همیشه همینجوری بود. حرفش را می زد و با کسی رودربایستی نداشت.

اگر اشتباه نکنیم تقریباً همزمان به عضویت تیم پرسپولیس درآمدید؟

بله،البته من چند ماهی زودتر پیراهن پرسپولیس را پوشیدم و یک جورهایی زودتر کتک خوردم!

چه شد؟!

درست شنیدید زودتر کتک خوردم! آن زمان هر بازیکن جدیدی که به عضویت پرسپولیس در می آمد بقیه بازیکنان باتجربه او را در تمرینات می زدند که حواسش را جمع کند و بداند کجا آمده است. یادم نمی رود روزهای اول که به پرسپولیس رفته بودم، چپ و راست مرا در تمرینات می زدند.

چه کسی؟ نادر محمدخانی؟!

هم آقا نادر و هم بقیه! به هر حال باید من جوان می دانستم که پیراهن پرسپولیس را پوشیده ام.بعد از مدتی علی کریمی پرسپولیسی شد و دیگر کسی مرا نزد و همگی علی را می زدیم.

این موضوع را از زبان خود علی کریمی هم شنیده بودیم!

بله،این رسم یا قانون تیم پرسپولیس در آن دوران بود.

بابت آن مسائل ناراحتید؟

نه، اصلاً و ابدا! همان کتک زدن ها در تمرینات باعث می شد من جوان اتوماتیک وار بدانم احمدرضا عابدزاده، احمدآقاست. یا نادر محمدخانی، آقانادر و حرمت ها را حفظ کنم. الان یک جوان 18 یا 19 ساله خودش را گم می کند و فکر می کند مارادوناست! آن زمان که اینطور نبود. هرکس جایگاه و اندازه خودش را می شناخت و پایش را از گلیم خود درازتر نمی کرد.

بهروز رهبری فرد از تکنیک ناب و دریبل های علی کریمی در روزهای اولی که به پرسپولیس آمده بود خیلی تعریف می کرد. شما خاطره ای دارید؟

علی کریمی از همان اول نشان داد اعجوبه است. مثل آب خوردن دریبل می زد و تکنیک فوق العاده ای داشت. سر مسابقات تیم امید محروم شد، همه ما برای بازگشت علی لحظه شماری می کردیم.

علی کریمی گفته است که نمی خواهد در فوتبال بماند.آیا با این حرف او موافقید؟

خودش بهتر می داند بماند یا برود. کسی نمی تواند برای علی تعیین تکلیف کند. فوتبال مال کریمی هاست. کسان دیگر باید

بروند یا تلاش کنند که در این فوتبال بمانند.این نظر من است، البته!

بسیار خوب، راستی ماجرای پژمان جمشیدی را دیدید یا شنیدید؟

خیلی ناراحت شدم. خیلی خیلی ناراحت شدم. باور نم یکردم عده ای جماعت سینمایی اینقدر حسود و تنگ نظر باشند.

البته اغلب آن کسانی که به پژمان جمشیدی و نامزد شدن او برای  بهترین نقش مکمل مرد خندیدند، خبرنگاران سینمایی بودند.

چه بدتر! متأسفانه آقایان ادعای روشنفکری و باسواد بودن دارند ولی از روشنفکری فقط لباسهای مارکدار پوشیدن یا موبلند کردن و از پشت بستن را بلدند.اتفاق خیلی زشتی بود.

چه توصیه ای به پژمان جمشیدی دارید؟

به کوری چشم حسودان با همین قدرت در سینما و تلویزیون ادامه بدهد و سعی کند از این هم بهتر باشد. پژمان نباید جلوی این آدمها کم بیاورد. او یک ورزشکار و فوتبالیستی است که جلوی 100

هزار نفر بازی کرده است و مطمئن هستم جلوی 10 نفر یا 100 نفر مدعی فرهنگ کم نمی آورد!

0
0

نسخه قابل چاپ
نظر ها