18:43:34 1396/11/22

پاسخ مسئول بخش آرای مردمی جشنواره فیلم به اعتراض های اخیرمسئول بخش آرای مردمی جشنواره فیلم فجر درباره حواشی پیرامون این بخش تاکید کرد: خدا شاهد است؛غفلت نکردیم.

به گزارش سروش نگار، علی آشتیانی‌پور با اشاره به افزایش حرف و حدیث‌ها در یکی دو روز پایانی درباره انتخاب بهترین فیلم از نگاه مردم، بیان کرد: فکر می‌کنم اوج این اعتراضات نیز اعتراض مهران احمدی به سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه مردم بود.

آشتیانی‌پور ضمن تبریک پیشاپیش به فیلم برنده که قرار است امروز 22 بهمن ماه معرفی شود، عنوان کرد: تمام تلاش خود را برای مراقبت از آرای مردم کردیم و فکر می‌کنم موفق بوده‌ایم.

وی به اعتراضات به ویژه اعتراض کارگردان فیلم «مصادره» درباره بخش انتخاب بهترین فیلم از نگاه مردم اشاره و تصریح کرد: بخشی از این اعتراضات به دلیل اطلاعاتی است که نداشتند و اگر سوالی در این باره می‌پرسیدند، حتما توضیح می‌دادم تا دچار اشتباه نشوند. روز دوشنبه هر تهیه کننده‌ای در این باره تقاضا داشته باشد، می‌توانیم آمار و اطلاعات را به صورت شفاف در اختیارش قرار دهیم.

مسئول بخش آرای مردمی جشنواره فیلم فجر افزود: البته فکر می‌کنم با توضیحاتی که ارائه شد، هم آقای احمدی و هم باقی دوستان قانع شدند و مطمئن باشند اگر کسی طبق ادعای مهران احمدی بتواند آرا را جابجا کند، قطعا آن آرا از فیلم خارج می‌شود و مطمئن باشید اتفاقی برای آرای مردم نمی‌افتد. بعد از اینکه اسناد آرای مردمی در اختیارشان قرار بگیرد، متوجه خواهند شد چقدر اطلاعات مردمی درست است.

آشتیانی‌پور گفت: منکر احتمال تقلب نیستیم اما این موضوع معنایش این نیست که بگذاریم کسانی که می‌توانند تقلب کنند، این کار را انجام دهند. ما در این خصوص کارهای پیشگیرانه را انجام دادیم و به همین دلیل با اطمینان می‌گویم، آرائی که در اختیار داریم، کاملا درست است و با اطمینان خاطر از صاحب حق حمایت می‌کنیم.

مسئول بخش آرای مردمی جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه تهیه‌کننده فیلم «عرق سرد» با من تماس گرفت و جایگاه فیلم را در میان آرای مردمی خواستار شد، بیان کرد: بعد از تقاضای این تهیه کننده، تمام جزئیات آرای مردمی را در اختیار او قرار خواهیم داد و علت اینکه فعلا جزئیات را اعلام نمی‌کنیم این است که هنوز رای‌گیری پایان نیافته است.

آشتیانی‌پور در ادامه اشاره کرد: ۲۵ فیلم در این جشنواره شرکت کردند و تنها یک برنده در این بخش وجود دارد و به همین دلیل ممکن است سوء‌تفاهم برای فیلم‌های دیگر ایجاد شود اما تمام کسانی که در این بخش حضور دارند، مراقبت می‌کنند تا در نهایت هیچ شبهه و نگرانی به وجود نیاید.

وی ضمن رد نکردن احتمال هک اپلیکیشن رای‌گیری بخش آرای مردمی جشنواره فجر، تصریح کرد: هر سیستمی را حتی سیستم‌های ناسا را هم می‌شود هک کرد اما تا الان هیچ‌گونه هکی در سیستم انجام نشده است و آمارها کاملا شفاف و مشخص است. چون ارزش این سیمرغ را زیاد می‌دانیم، خدا را شاهد می‌گیریم حتی برای لحظه‌ای هم غفلت نکردیم و به همین دلیل با اطمینان اعلام می‌کنم نگرانی برای این موضوع نداشته باشید.

0
0

نسخه قابل چاپ
نظر ها