14:02:24 1396/12/23

پس از ادعای عجیب در جشن پیشکسوتان

پرسپولیس را به رویانیان می دهند؟جشن 27 قهرماني پرسپوليس روز يكشنبه در برج ميلاد برگزار شد.

به گزارش سروش نگار، محمد رويانيان مديرعامل پيشين باشگاه پرسپوليس كه يكي از مهمترين مديران اين باشگاه از حيث رقم زدن هزاران اتفاق ريز و درشت به حساب مي آيد نيز در اين مراسم حاضر بود و به عنوان عضوي از هيئت مديره شركت پيشكسوتان كهن باشگاه پرسپوليس براي حاضران به سخنراني پرداخت.

او ادعاي جالبي را مطرح كرد و هنگام رونمايي از سامانه هواداري اين شركت كه اصلاً معلوم نيست در چه زمينه اي فعاليت دارد، از مردم خواست با ارسال پيامك به اين سامانه،به شركت پيشكسوتان كمك مالي كنند تا بتواند باشگاه پرسپوليس را خريداري كند.

رويانيان آن روز گفت:شركتي كه ما تأسيس كرديم، پتانسيل آن را دارد كه در بدترين حالت ممكن و با كمك هواداران،حداقل سالي 75 ميليارد تومان درآمدزايي كند كه اين ميزان درآمدزايي، دو برابر بيشتر از كل درآمدهاي كنوني باشگاه پرسپوليس است.از اين رو، طبق قانون، هر وقت تصميم قطعي بر اين شد كه باشگاه پرسپوليس به بخش خصوصي واگذار شود،دولت بايد اين باشگاه را به ما بسپارد چون هم وجاهت داريم،هم اهليت داريم، هم پول داريم و هم طرحهاي كلان اقتصادي براي 20 تا 30 سال آينده كه به صورت پلكاني، درآمد را از سالي 75 ميليارد تومان به چند برابر بيشتر برسانيم.

ادعاي رويانيان درست در شرايطي مطرح مي شود كه پرسپوليس به ثبات مديريتي و مالي خوبي رسيده و تمام نيازهايش مرتفع مي شود. بهترين ستاره هاي ايران با قراردادهاي نجومي و آپشن هاي عجيب را دارد، با گرانقيمت ترين مربي ليگ قرارداد بسته و به گفته سرپرست اين باشگاه، با درآمد حدود سالي 36 ميليارد تومان،كوچكترين مشكل مالي در اين تيم ديده نمي شود. رويانيان اما مي خواهد اين درآمد را به دو برابر افزايش دهد، آن هم با طرح سامانه هواداري يعني باز هم از جيب هواداران و سپس باشگاه را درا ختيار بگيرد!

وزارت ورزش و سازمان خصوص يسازي بارها موضوع سپردن باشگاههاي استقلال و پرسپوليس به بخش خصوصي را مطرح كردند و اين بحث، دو سال قبل بسيار جدي شد ولي به جايي نرسيد آن هم به دو دليل؛ اول اينكه تضميني براي آينده باشگاه ها وجود نداشت و در ثاني،اهليت شركتها، سهامداران شان و مدل خرج كردن براي اين باشگاه و البته منابع درآمدي شان مشخص نبود. باشگاه در زمان رويانيان با مشكلات عديده اي مواجه شد كه فقط يكي از اين مشكلات، قرارداد با مانوئل ژوزه بو د؛ قراردادي كه بيش از 10ميليارد تومان خرج روي دست باشگاه پرسپوليس گذاشت. حالا با اين شرايط،اگر قرار بر خصوصي سازي باشد،اين باشگاه را به رويانيان برمي گردانند؟ كاش يك نفر خيلي زودتر از آنكه دير شود و اين مدل مصاحبه ها و ادعاها افزايش يابد، پاسخ سؤالمان را مي داد.

0
0

نسخه قابل چاپ
نظر ها