08:50:59 1396/6/4

کشتی آزاد قهرمانی جهان – پاریس

یاراحمدی و محمدی حذف شدند/ شکست حسین‌خانی در ثانیه آخرمصطفی حسین‌خانی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم ایران نیز چهارمین آزادکار ایران در روز دوم رقابت‌های قهرمانی جهان بود که در یک چهارم نهایی مقابل حریف ژاپنی شکست خورد تا ایران فینالیستی در روز دوم و پایانی نداشته باشد.

به گزارش 24 نیوز، در جریان رقابت‌های ۴ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۷ که در پاریس پایتخت فرانسه در جریان است، ۴ نماینده ایران به مصاف حریفان خود رفتند.

نصیری باز هم ناکام ماند

در وزن ۶۵ کیلوگرم که ۳۱ نفر به روی باسکول رفته‌اند، میثم نصیری دارنده مدال طلای آسیا در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل عبدالرحمن ابراهیم از قطر به پیروزی رسید. وی در دور بعد به مصاف آلان گوگایف، دارنده مدال نقره جهان از روسیه رفت و در پایان ۶ بر ۵ شکست خورد.این در حالی که داور میدان ۲ امتیاز دیگر به نصیری داد تا نتیجه ۷ بر ۶ به سود نصیری شود اما با اعتراض مربیان روس مبنی بر اینکه کشتی‌گیرشان بیرون از تشک در خاک حریف نشسته پس از بازبینی فیلم مورد قبول قرار گرفت و رای برگردانده شد.

وی برای اینکه بتواند در گروه بازنده‌ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود ریقبش به دیدار فینال باشد.

حسین خانی هم شکست خورد

در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین خانی دارنده مدال برنز جهان در دور اول مقابل ایلمان مختاراف از فرانسه به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک هشتم نهایی شد.

حسین خانی در دور دوم به مصاف آدریان مویز نفر پنجم اروپا از رومانی با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.

وی برای راهیابی به نیمه نهایی مقابل یوهی فوجینامی دارنده‌ مدال‌های نقره و برنز جوانان جهان از ژاپن به روی تشک رفت و در حالیکه از حریف خود ۶ بر ۵ پیش بود در ثانیه پایانی مبارزه در خاک نشست و در پایان با نتیجه ۷ بر ۶ شکست خورد و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

حسین‌خانی برای اینکه بتواند در گروه بازنده ها برای رسیدن به مدال برنز تلاش کند باید منتظر صعود این کشتی گیر ژاپنی به دیدار فینال باشد در غیراینصورت او نیز از دور رقابت‌ها کنار خواهد رفت.

حسین‌خانی در صورت برتری در این مبارزه، در نیمه نهایی به مصاف برنده مبارزه جیمز گرین دارنده مدال برنز ۲۰۱۵ جهان از آمریکا و زورابی اربوت سوناشویلی قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از گرجستان می‌رود.

حذف زودهنگام یاراحمدی

در وزن ۷۴ کیلوگرم که ۳۱ نفر حضور دارند پیمان یاراحمدی دارنده مدال طلای آسیا در دور اول مقابل زلیمخان گاژیف از فرانسه در حالیکه ۴ بر صفر پیش بود در نهایت ۸ بر ۴ شکست خورد و با توجه به شکست سنگین ۱۱ بر ۲ این کشتی‌گیر فرانسوی مقابل جردن باروز دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از آمریکا در مرحله یک چهارم نهایی،یاراحمدی با نمایشی ضعیف از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در این وزن جردن باروز دارنده مدال‌های طلای جهان و المپیک از آمریکا در دور نخست به سختی و با نتیجه ۷ بر ۵ از سد علی شعبان‌اف بلاروس و دارنده ۲ مدال برنز جهان گذشت.وی در ادامه سوسوکه تاکاتانی نایب قهرمان جهان از ژاپن را ۱۲ بر ۲ شکست داد و به یک چهارم نهایی رسید.

محمدی دومین حذف شده ایران

در وزن ۹۷ کیلوگرم امیر محمدی در دور اول مقابل  الکساندر هوشتین دارنده مدال برنز اروپا و قهرمان زیر ۲۳ سال اروپا از بلاروس با نتیجه ۸ بر ۶ به برتری رسید.این نتیجه در حالی بدست آمد که محمدی ۷ بر یک پیش بود.

 وی در دور دوم به مصاف ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا از ازبکستان رفت و در پایان ۱۰ بر ۴ شکست خورد و از رسیدن به مراحل بالاتر بازماند.با توجه به شکست ابراگیموف در دور  یک چهارم نهایی مقابل گئورگی کتویف ارمنستانی، محمدی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفت.

0
0

نسخه قابل چاپ
نظر ها