13:30:28 1396/11/25

افشاگری درباره پول های ایران در فیفا

500 هزار دلار فدراسیون را مخفیانه به سرمربی پرسپولیس دادندتيم ملي ايران با صعود به جام جهاني برزيل، به درآمد9 ميليون دلاري رسيد ولي در نهايت یک ميليون دلار از اين پول، اصلاً به فدراسيون فوتبال نرسيد!

به گزارش سروش نگار، اخيرا كارلوس كي روش و محمدرضا ساكت دبيركل فدراسيون فوتبال فاش كردند 500 هزار دلار از اين پول صرف تجهيزات پزشكي ايفمارك شد،بدون اينكه آنها در جريان باشند. مسئولان ايفمارك گفته بودند 500 هزار دلار را فيفا به عنوان بودجه به آنها داده ولي بعدا مشخص شد فيفا اين پول را از پاداش صعود كم كرده است. 

ولي حالا مشخص شده چه بلايي بر سر 500 هزار دلار ديگر آمده است. هوشنگ مقدس سرپرست سابق تيم ملي فاش كرد، با شكايت برانكو از فدراسيون فوتبال، آنها بدون اينكه كفاشيان رئيس وقت را در جريان بگذارند، 500 هزار دلار به حساب مربي سابق تيم ملي ريخته اند!

در فروردين سال 1388 بود كه همه متوجه شكايت برانكو از فدراسيون شدند. دادكان در زمان برگزاري جام جهاني، متمم قراردادي با برانكو بسته بود كه مسئولان فدراسيون بعدها گفتند طبق آن، بركناري برانكو دردسرساز شده است. اين متمم با سربرگ قرارداد هم بسته شده بود. اولين بار برانكو روز 17 فروردين سال 88پرده از اين شكايت برداشت و گفت: بعد از مذاكراتي كه با فدراسيون فوتبال كردم، به نتيجه نرسيديم و تصميم گرفتم شكايت كنم.

در تيرماه همان سال دادكان مصاحبه اي كرد و گفت فدراسيون فوتبال هيچ بدهي به برانكو ندارد اما اين مربي پاسخ او را اين طور داد:من هميشه براى دادكان احترام قائل بودم اما نمى توانم از شكايتم صرفنظر كنم. من مبلغى را از فدراسيون فوتبال ايران طلب دارم. چندي بعد برانكو حتي گفت چون مصطفوي دبيركل كميته انتقالي از او شكايت كرده،تصميم گرفت دست به شكايت بزند:پس از جام جهانى نمى خواستم از ايران شكايت كنم. من روزهاى خوبى را در فوتبال ايران پشت سر گذاشته بودم اما پس از آنكه مصطفوى از من به فيفا شكايت كرد تصميم گرفتم به خاطر طلبى كه از فدراسيون فوتبال ايران داشتم به فيفا شكايت كنم.

خلاصه با وجود تكذيب بدهی به برانكو، اين مربي دست به شكايت زد و همين دو، سه سال قبل توانست 500هزار دلار از منبع پاداش ايران در فيفا،بگيرد و به زخم هاي زندگي اش بزند؛ بدون اينكه كفاشيان رئيس وقت و فدراسيون در جريان باشند!

منبع: خبرورزشی

0
0

نسخه قابل چاپ
نظر ها